Jak zainstalować program do pitów?

 

Nie da się ukryć, że możliwość wypełnienia formularzy PIT na komputerze jest bardzo wygodna i pozwala na znaczną oszczędność czasu. Z tego powodu rozliczanie się z urzędem skarbowym za pośrednictwem sieci internetowej staje się coraz popularniejsze. A liczba podatników, którzy wybierają tę formę złożenia rocznej deklaracji podatkowej, rośnie z roku na rok.

Aby mieć możliwość wysłania zeznania w formie elektronicznej, wystarczy zainstalować na komputerze program do pitów 2017. W celu przeprowadzenia instalacji bez żadnych komplikacji, należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

 1. Pobierz z Internetu plik instalacyjny i zapisz go na dysku komputera. W zależności od łącza internetowego, pobieranie powinno zająć od kilku do kilkunastu sekund.

 2. Uruchom instalację poprzez dwukrotne kliknięcie na plik instalacyjny. Pojawi się wtedy kreator instalacji PITy 2017 program.

 3. Przeczytaj umowę licencyjną i zaakceptuj jej warunki.

 4. Wybierz docelową lokalizację (folder), w którym ma zostać zainstalowany program.

 5. Określ czy:

  1. ma zostać utworzona ikona programu na pulpicie,

  2. ma zostać utworzona grupa w Menu Start.

 6. Rozpocznij instalację. Proces instalacji potrwa zaledwie kilka sekund.

 7. Gdy instalacja dobiegnie końca, uruchom program.

Zainstalowany program posiada bardzo przejrzystą szatę graficzną, dzięki której obsługa aplikacji jest łatwa i intuicyjna. Na początek warto zapoznać się z filmem instruktażowym, z którego dowiemy jakie dokładnie funkcje posiada program i jak szybko i łatwo wypełnić w nim zeznanie PIT 2017. Wszystkie dodatkowe informacje, które mogą nam się przydać podczas obliczania wysokości zobowiązania podatkowego i wysyłania e-deklaracji, znajdziemy w zakładce „pomoc”. Gdybyśmy chcieli zapoznać się z przepisami podatkowymi, regulującymi opodatkowanie dochodów wystarczy, że otworzymy zakładkę „przepisy”.

 

Skorzystaj również z wiedzy zawartej w serwisie PIT PROGRAM. Zapraszamy!

© 2018 formularzpit37.pl