Masz dość upominania się o swoje? Nie chcesz tracić czasu i sił na kontrahenta, który nie płaci swoich należności? Chciałbyś odzyskać pieniądze i zgodziłbyś się nawet na ich niewielką stratę, byleby odzyskać większość? A czy słyszałeś o skupie długów? Wiesz, że możesz sprzedać swoją wierzytelność kancelarii prawnej, która przejmie ją na siebie? Dowiedz się jak to działa.
Na czym polega skup długu
Często samodzielna windykacja należności jest trudna i bezskuteczna. Pomimo licznych próśb i upomnień, Twój kontrahent nie płaci, a Ty tracisz dochody. Co robić? Możesz windykować należność z pomocą kancelarii prawnej lub sprzedać swoje wierzytelności. W praktyce po pomoc w windykacji lub na sprzedaż wierzytelności, wierzyciele decydują się dopiero wtedy, kiedy nie mogą łatwo odzyskać swoich pieniędzy. Nie każda kancelaria zajmuje się windykacją należności, czy też skupowaniem wierzytelności. Jedną z nich, którą cechuje wieloletnie doświadczenie w tego typu sprawach i profesjonalne podejście do klienta jest kancelaria prawna Lex Legis Group.
Specjaliści w zakresie odzyskiwania należności
Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pomoc w windykacji i profesjonalną obsługę prawną, czy też sprzedaż należnego Ci długu, kancelaria prawna zawsze będzie dążyć do skutecznego odzyskania należności, a kosztami windykacji obciążą dłużnika. O ile pierwsze rozwiązanie często wymaga czasu i wkroczenia na drogę sądową, o tyle drugie jest szybkie, a pieniądze dostajesz niemal natychmiast. Jeśli nie wiesz, które rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystne, z pomocą może Ci przyjść kancelaria prawna Lex Legis Group. Dzięki niej łatwiej podejmiesz decyzję. Znajdziesz ich tutaj: lexlegisgroup.pl
Jak sprzedać dług?
W praktyce skup długu polega na sporządzeniu umowy cesji wierzytelności. Ty jako wierzyciel (cedent), sprzedajesz na jej podstawie swoją wierzytelność osobie trzeciej (cesjonariuszowi). Tym samym przekazujesz jej prawa do wierzytelności, w szczególności takie, jak roszczenie o zaległe odsetki. Zgoda dłużnika nie jest przy tym wymagana, chyba że sprzeciwia się to ustawie lub zostało zastrzeżone w umowie pomiędzy nim a Tobą. Najczęściej sprzedawane długi to faktury VAT, wynikające z wszelkich transakcji handlowych, roszczenia z umów cywilnoprawnych i obligacje inwestycyjne o różnym stopniu zróżnicowania i poziomie trudności w ich odzyskaniu.
Jeśli niemożliwość odzyskania wierzytelności przeszkadza Ci w interesach i planowaniu strategii biznesowej, zwróć się po pomoc do specjalistów w dziedzinie windykacji.